Informujemy, iż nasz sklep używa plików cookie. Korzystając z niego, akceptują Państwo regulamin.

Butea superba (Red Kwao Krua) 30:1 ekstrakt

59,00 zł
Netto
  • może zwiększyć libido i pomóc w zaburzeniach erekcji
  • może przyspieszyć czas regeneracji oraz zwiększać siłę i energię
  • może chronić serce
Waga :

Ocena :  

0 opinii

Butea superba (Red Kwao Krua) 30:1 ekstrakt

BUTEA SUPERBA - CO TO JEST?

Butea Superba jest jednym z trzech ziół oznaczonych w tradycyjnej medycynie tajskiej jako "Kwao Krua'', a dokładniej nazywany jest  "Red Kwao Krua'', a inne odpowiednie zioła to "White Kwao Krua" (Pueraria Mirifica) i "Black Kwao Krua" (Mucuna collettii); Butea Superba jest wizualnie podobna do Pueraria Mirifica.

Butea superba to krzew pochodzący z Tajlandii, Indii i Wietnamu, uważany za afrodyzjak. Używane w tradycyjnej medycynie tajskiej korzenie Butea superba zawierają związki, które mają poprawiać sprawność seksualną, wspierać zaburzenia erekcji, a nawet zwiększać liczbę plemników.

W badaniach naukowych stwierdzono, że korzenie Butea superba zawierają różnorodne flawonoidy, klasę związków o działaniu przeciwutleniającym, które zapewniają szereg korzyści zdrowotnych.

KOMPOZYCJA

W skład Butea superba wchodzi:

- Butesuperin A i B 

- Medicarpin znajduje się również w Butea monosperma

- Formononetyna i Prunetyna (izoflawony) 

- 3,7,3'Trihydroksy-4'-metoksyflawon i jego glikozyd 

- 3,5,7,3 ', 4'-pentahydroksy-8-metoksy-flawonol i jego glikozyd 

- Izoflawony sojowe Daidzein i Genistein, a także Coumestrol 

- Procyjanidyna B2 i B5, a także składnik (-) - epikatechina

POTENCJALNE KORZYŚCI

1. Zaburzenia erekcji

Kilka badań na szczurach opublikowanych w ostatnich latach pokazuje, że Butea superba może pomóc w leczeniu zaburzeń erekcji. Badania te obejmują raport opublikowany w czasopiśmie Andrologia w 2012 roku, w którym testy na szczurach z cukrzycą wykazały, że Butea superba może pomóc w poprawie erekcji poprzez stymulację krążenia.

Podczas gdy niewiele badań testowało wpływ Butea superba na zdrowie ludzi, jedno badanie kliniczne opublikowane w Asian Journal of Andrology w 2003 roku sugeruje, że zioło może pomóc w leczeniu zaburzeń erekcji. W badaniu mężczyźni w wieku od 30 do 70 lat z zaburzeniami erekcji byli leczeni ekstraktem z Butea superba przez trzy miesiące. Pod koniec badania 82,4% badanych zgłosiło znaczną poprawę erekcji

Jednak badanie z 2010 roku porównujące Butea superba z Sildenafilem, kluczowym składnikiem Viagry, wykazało mieszane wyniki. W pierwszej części badania preparat ziołowy okazał się nieco bardziej skuteczny niż lek na zaburzenia erekcji. Jednak druga część badania nie była w stanie powtórzyć tych wyników.

2. Popęd seksualny

Butea superba od dawna jest stosowana jako afrodyzjak w medycynie tradycyjnej, jednak jej zastosowanie nie zostało w pełni zbadane.

W studium przypadku opublikowanym w Indian Journal of Endocrinology and Metabolism w 2012 roku 35-letni mężczyzna przyjmujący lokalnie przygotowane suplementy Butea superba, aby spróbować odwrócić wypadanie włosów, zgłosił swojemu lekarzowi, że jego popęd seksualny wzrósł. Testy laboratoryjne wykazały nienormalnie wysoki poziom dihydrotestosteronu (DHT), męskiego hormonu płciowego pochodzącego z androgenowego testosteronu. Niski poziom androgenów wiąże się ze zmniejszonym popędem seksualnym i zaburzeniami erekcji u mężczyzn, zauważają autorzy badania

Podczas gdy Butea superba zwiększyła poziom androgenów u tego pacjenta, konieczne są dalsze testy, zanim będzie można ją zalecić jako leczenie niskiego libido w med.

3. Ilość plemników

Butea superba badano na modelach zwierzęcych jako potencjalny wzmacniacz płodności u mężczyzn. Badanie przeprowadzone na szczurach w 2006 roku wykazało, że ośmiotygodniowe leczenie Butea superba zwiększyło liczbę plemników o 16% w porównaniu z grupą kontrolną.6 Nie ma jednak badań łączących zioło ze zwiększoną liczbą plemników u ludzi i jest zbyt wcześnie, aby polecać je jako leczenie małej liczby plemników.

INTERAKCJE ENZYMATYCZNE

Wydaje się, że 3,7,3'Trihydroksy-4'-metoksyflawon jest inhibitorem fosfodiesterazy cAMP z IC50 równym 190 ug / ml (i jego glikozydem o wartości IC50 58 ug/ml), które przewyższają wartości teofiliny z aktywnej kontroli (615 ug/ml). ml) i kofeina (420 μg/ml)

INTERAKCJE Z UKŁADAMI NARZĄDÓW

1. Penis

Zaobserwowano, że Butea Superba zwiększa erekcję prącia u szczurów w stężeniu 0,1-1000 mg / ml (badanie in vitro na tkance prącia szczura), gdy średnie ciśnienie w jamie jamistej wzrosło o 0,1 mg / ml (1,7%), 1 mg / ml (6,8 %), 10 mg / ml (4,2%) i 1000 mg / ml (8,3%); nieco podążając za zależnością od koncentracji. Podczas pomiaru ciśnienia wewnątrz jamistego (ICP), stężenie korelujące z 1 mg / kg uznano za najbardziej skuteczne, a działanie relaksacyjne Butea Superba wydawało się być nasilone po inkubacji z cGMP (małą cząsteczką sygnałową, która jest wynikiem hamowania PDE5). Ta właściwość erekcji prącia została powtórzona u szczurów z cukrzycą (cukrzyca ma tendencję do utrudniania funkcji erekcji w wyniku złego krążenia krwi), przy czym 10 mg / kg ekstraktu etanolowego stanowi najbardziej skuteczną dawkę (w stosunku do 1 mg / kg i 100 mg / kg, chociaż wszystkie były lepsze niż kontrola) i chociaż jedno badanie wykazało kiedyś moc większą niż Viagra, samo w sobie nie udało się odtworzyć tych efektów. 

Wykazano, że etanolowy ekstrakt z łodygi Butea Superba o stężeniu 50 mcg / ml in vitro hamuje ROCK-II o 51,83%, a kolejny wodny ekstrakt hamuje o 34,85%; to przewyższało zioła, takie jak Sphaeranthus Indicus (odpowiednio 22,4% i 36,77%) , Chlorophytum Borivilianum (4,11% i 40,54%) i Tribulus Terrestris (20,48% i 10,83%), ale znacznie słabsze w porównaniu z Syzygium Cumini (87,27% i 89,67%) i Terminalia chebula (87,55% i 86,83%).

W jednym badaniu z udziałem osób z zaburzeniami erekcji stosujących podstawowy ekstrakt z bulw w dawce 500 mg przez okres 3 miesięcy stwierdzono, że nastąpiła poprawa funkcji seksualnych, zgodnie z IIEF-5, przy czym 82,4% pacjentów (ogółem n = 17) zgłosiło zadowalające lub doskonałe wyniki poprawa w stosunku do wartości wyjściowej. To badanie jest bardzo ograniczone, jeśli nie obniżone pod względem ważności z podwójnie ślepej próby na pilotażową, ponieważ wypadł cały warunek placebo. 

W otwartym badaniu z udziałem osób przyjmujących 100 mg Butea Superba odnotowano, że proerektylowe działanie zioła przyjmowane 1-2 godziny przed seksem było porównywalne z aktywną kontrolą Viagry; gdy badanie zostało przeprowadzone metodą podwójnie ślepej próby przy użyciu innej serii Butea Superba, efektów tych nie udało się powtórzyć. Autorzy zauważyli wyższy stopień zróżnicowania między seriami i stwierdzili, że zmieszanie inhibitorów PDE5 w pierwszej partii spowodowało fałszywie dodatni wynik.

2. Męskie narządy rozrodcze

Gdy samce szczurów były karmione Butea Superba codziennie przez 8 tygodni (2 mg / kg, 25 mg / kg, 250 mg / kg i 1250 mg / kg), odnotowano, że liczba plemników wzrosła o około 16% przy wszystkich dawkach bez odnotowania zależności od dawki i chociaż wydawało się, że istnieje tendencja do zwiększania masy ciała tylko w grupie 1250 mg / kg, która osiągnęła istotność.

INTERAKCJE Z HORMONAMI

1. Testosteron

W jednym badaniu postawiono hipotezę, że Butea Superba ma bezpośrednie działanie androgenne, o czym świadczy 150-200 mg / kg proszku korzeniowego, powodujące zależne od dawki zmniejszenie stężenia testosteronu w surowicy w połączeniu z efektami ubocznymi często związanymi z androgennością (zwiększone ALP i AST w surowicy; zwiększona śledziona waga). Te androgenne efekty zostały powtórzone u samic myszy

U szczurów Butea Superba w doustnych dawkach 10, 50 lub 250 mg / kg dziennie przez 8 tygodni nie wpłynęła na poziom testosteronu we krwi, chociaż w innym badaniu odnotowano zależny od dawki spadek powyżej 250 mg / kg. W badaniu na ludziach w próbie osób z zaburzeniami erekcji zaobserwowano wzrost z 2,751,40ng / mg do 3,061,37ng / mg (11,2%), ale uznano, że nie jest on istotny statystycznie. 

W co najmniej jednym studium przypadku odnotowano przypadek hiperandrogenemii związanej z suplementacją Butea Superba, gdzie 35-letni mężczyzna przyjmował Butea Superba (niezgłoszona dawka) przez "kilka tygodni'' w celu odrastania włosów i po badaniu klinicznym jego poziom DHT w surowicy wynosił 1512 pg / ml (152% maksymalnej możliwej wartości w normalnym zakresie), 328 ug / ml DHEAS, 1,7% wolnego testosteronu i 43,24 pg / ml SHBG. Po zaprzestaniu stosowania zioła DHT i pożądanie seksualne normalizowały się po 1 tygodniu obserwacji.

2. Estrogen

W jednym z badań odnotowano, że istnieją pewne słabe fitoestrogeny (jeden pterokarpan i izoflawony) zawarte w Butea Superba o względnej sile (w stosunku do 17β-estradiolu) w zakresie 5,27-15,5%. Wydaje się, że inne składniki (obecnie nieznane) w ekstraktach Butea Superba mają działanie antyestrogenne w stosunku do 17β-estradiolu, gdy są połączone.

3. Hormon luteinizujący

U samców szczurów nienaruszonych płciowo lub bez jąder (po usunięciu orchidei) stwierdzono, że 50 i 250 mg / kg (nie 10 mg / kg) było w stanie zahamować wzrost poziomu hormonu luteinizującego (LH) związany z usunięciem jąder; nie było znaczącego efektu u szczurów zdrowych.

Powyższe badania mają charakter typowo informacyjny oraz były wykonawane z udziałem róznych partii substancji, innych niż dostępny w ofercie sklepu. Dlatego tez nie można ich traktować jako wiarygodne źródło informacji na temat produktu dostępnego w naszej sprzedaży oraz sugestię co do jego spożywania. Informacje zawarte w opisach nie są zatwierdzone przez GIF, GIS oraz EFSA i nie mają na celu leczenia, diagnozowania lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

BEZPIECZEŃSTWO I TOKSYCZNOŚĆ

Doustne spożycie 1250 mg/kg bulwy szczurom przez 8 tygodni nie wywarło skutków toksycznych, pomimo tego samego badania, w którym odnotowano publikację (nie można zlokalizować oryginalnego artykułu), w której zastrzyki 360 mg/kg były śmiertelne z powodu niewydolności serca. . Wydaje się, że tajski odpowiednik FDA ustalił bezpieczny limit tego produktu na 100 mg dziennie lub 0,2 mg na 100 g masy ciała (100 mg dla osoby o wadze 50 kg/110 funtów). 

Zauważono, że spożywanie dużych dawek Butea Superba (300 mg/kg u szczurów; dawka dla ludzi 48 mg/kg) może wywierać działanie genotoksyczne, mimo że niższe dawki są wolne od toksyczności. Zostało to odnotowane w innych miejscach przy 1000 mg/kg, ale nie 200 mg/kg.

DZIAŁANIE NIEPOŻĄDANE

Uważa się, że Butea Superba działa podobnie do innych hormonów, w tym hormonu folikulotropowego (FSH), gonadotropowego hormonu uwalniającego (GnRH) i testosteronu. Osoby, które przechodzą terapię hormonalną lub przyjmują sterydy anaboliczne, nie powinny przyjmować Butea superba.

Wykazano, że Butea superba zwiększa poziom androgenów, co wiąże się z zespołem policystycznych jajników (PCOS), zwiększonym owłosieniem twarzy i ciała oraz trądzikiem u kobiet. Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować Butea superba.

DAWKOWANIE LITERATUROWE

Butea superba jest tradycyjnie stosowana w zakresie 100-250mg. Dokładne substancje bioaktywne, które leżą u podstaw jego efektów, nie są znane

LITERATURA CYTOWANA

1. Wiriyakarun S, et al. Discrimination of the Thai rejuvenating herbs Pueraria candollei (White Kwao Khruea), Butea superba (Red Kwao Khruea), and Mucuna collettii (Black Kwao Khruea) using PCR-RFLP. J Nat Med. (2012)

2. Isolation of new isoflavonolignans, Butesuperins A and B, from a Thai miracle herb.

3. Ngamrojanavanich N, et al. Cytotoxic constituents from Butea superba Roxb. J Ethnopharmacol. (2007)

4. Flavonoid and Flavonoid glycoside from Butea superba Roxb. and their cAMP Phosphodiesterase Inhibitory Activity.

5. Yadava RN, Reddy KI. A new bio-active flavonol glycoside from the stems of Butea superba Roxb. J Asian Nat Prod Res. (1998)

6. Nuengchamnong N, et al. HPLC coupled on-line to ESI-MS and a DPPH-based assay for the rapid identification of anti-oxidants in Butea superba. Phytochem Anal. (2005)

7. Flavonoid and Flavonoid glycoside from Butea superba Roxb. and their cAMP Phosphodiesterase Inhibitory Activity.

8. Ingkaninan K, et al. Screening for acetylcholinesterase inhibitory activity in plants used in Thai traditional rejuvenating and neurotonic remedies. J Ethnopharmacol. (2003)

9. Tocharus C, Smitasiri Y, Jeenapongsa R. Butea superba Roxb. enhances penile erection in rats. Phytother Res. (2006)

10. Tocharus C, et al. Butea superba (Roxb.) improves penile erection in diabetic rats. Andrologia. (2012)

11. Cortés-González JR, et al. The use of Butea superba (Roxb.) compared to sildenafil for treating erectile dysfunction. BJU Int. (2010)

12. Goswami SK, et al. Screening for Rho-kinase 2 inhibitory potential of Indian medicinal plants used in management of erectile dysfunction. J Ethnopharmacol. (2012)

13. Cherdshewasart W, Nimsakul N. Clinical trial of Butea superba, an alternative herbal treatment for erectile dysfunction. Asian J Androl. (2003)

14. Manosroi A, et al. Effects of Butea superba on reproductive systems of rats. Fitoterapia. (2006)

15. Cherdshewasart W, et al. Androgen disruption and toxicity tests of Butea superba Roxb., a traditional herb used for treatment of erectile dysfunction, in male rats. Maturitas. (2008)

16. Malaivijitnond S, et al. Androgenic activity of the Thai traditional male potency herb, Butea superba Roxb., in female rats. J Ethnopharmacol. (2009)

17. Malaivijitnond S, et al. Luteinizing hormone reduction by the male potency herb, Butea superba Roxb. Braz J Med Biol Res. (2010)

18. Chaiyasit K, Wiwnaitkit V. Hyperandrogenemia due to ingestion of Butea superba. Indian J Endocrinol Metab. (2012)

19. Cherdshewasart W, Mahapanichkul T, Boonchird C. Estrogenic and anti-estrogenic activities of the Thai traditional herb, Butea superba Roxb. Biosci Biotechnol Biochem. (2010)

20. Cherdshewasart W, et al. Mutagenic and antimutagenic effects of the traditional herb used for treating erectile dysfunction, Butea superba Roxb. Biosci Biotechnol Biochem. (2010)

21. Pongpanparadon A, Aritajat S, Saenphet K. The toxicology of Butea superba, Roxb. Southeast Asian J Trop Med Public Health. (2002)

DISCLAIMER

Ten produkt nie jest suplementem diety na terenie Polski. Informacje zawarte w opisach nie są zatwierdzone przez GIF, GIS oraz EFSA i nie mają na celu leczenia, diagnozowania lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Cytowane badania naukowe nie mogą być uważane za jednoznaczne z uwagi na ich ograniczony charakter i nie muszą ujawniać pełnego spektrum działania substancji.

Opinie klientów zawarte w kartach produktów nie są opiniami ekstrakty.com oraz nie mogą być uznawane za zalecenia do ich stosowania. Ekstrakty.com nie bierze odpowiedzialności za informacje w nich zawarte.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą podczas stosowania nowego środka nootropowego. Obsługujemy tylko osoby pełnoletnie i nie bierzemy odpowiedzialności za niewłaściwe stosowanie zakupionych produktów.

Dokładamy wszelkich starań by opis właściwości, działanie, dawkowanie, zastosowanie produktów oraz cena były wykonane możliwie rzetelnie i precyzyjnie. Nasz sklep to nie apteka, dzięki czemu masz prawo do zwrotu nieotwartego produktu bez podania przyczyny w ciągu 30 dni.

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wstecz
Konto
Zamknij