Informujemy, iż nasz sklep używa plików cookie. Korzystając z niego, akceptują Państwo regulamin.

N-Acetyl Selank 5mg

85,00 zł
Netto
  • acetylowana wersja Selanka
  • jest pochodną naturalnie występującego peptydu tuftsyny
  • wykazuje wpływ na dopaminę, serotoninę, norepinefrynę

Ocena :  

1 opinii

N-Acetyl Selank 5mg

N-acetyl-Selank

Selank jest syntetycznym heptapeptydem, będącym pochodną naturalnie wystepującego w ludzkim organizmie tetrapeptydu tuftsyny o sekwencji: treolina-lizyna-prolina-arginina. Po raz pierwszy został zsyntezowany w późnych latach 90-tych w Instytucie Genetyki Molekularnej Rosyjskiej Akademii Nauk poprzez dodanie do C-końca tuftsyny sekwencji: prolina-glicyna-prolina. Badania nad Selankiem ukazały jego wpływ na dopaminę, serotoninę, norepinefrynę oraz modulację układu odpornościowego. Dodatkowo w porównaniu do tuftsyny, dodanie sekwencji prolina-glicyna-prolina znacznie zwiększyło jego aktywność w obrębie układu serotoninergicznego.

NA-Selank jest acetylowaną wersją Selanka, otrzymaną poprzez dołączenie grypy acetylowej do N-końca związku.

Nazwa IUPAC: kwas N-acetylo-(2S)-1-[2-[[(2S)-1-[(2S)-2-[[(2S)-1-[(2S)-6-amino-2-[[(2S,3R)-2-amino-3-hydroksybutanoyl]amino]heksanoyl]pirolidyno-2-karbonyl]amino]-5-(diaminometylidenoamino)pentanoyl]pirolidyno-2-karbonyl]amino]acetyl]pirolidyno-2-karboksylowy.
Synonimy: NA-Selank, N-acetylo-Selank, Ac-Thr-Lys-Pro-Arg-Pro-Gly-Pro
Nr CAS: N/A
Masa molowa: 794 g/mol

PRODUKT NIE DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI.

Produkt jest w postaci liofilizowanego proszku o wadze 5mg zamkniętego w fiolce. Produktem kompatybilnym do niego jest atomizer z wodą bakteriostatyczną https://ekstrakty.com/akcesoria/butelka-z-atomizerem-i-woda-bakteriostatyczna. Po wsypaniu proszku do butelki natychmiastowo się rozpuści dając stężenie 0,5mg/1ml. Z 1 ml roztworu wychodzi ok.12-15 "użyć".

ZOBACZ RÓWNIEŻ PRODUKT KOMPATYBILNY Z NA-SELANK

BADANIA NAUKOWE

1. Działanie przeciwlękowe

W badaniu uczesticzyło 62 pacjentów z uogólnionymi zaburzeniami lękowymi (GAD) i neurastenią. Wpływ Selanka (30 pacjentów) był porównywalny z efektem medazepamu (32 pacjentów). Stan każdego z pacjentów oceniano za pomocą skali psychometrycznej (Hamilton, Zung, CGI). Mierzono również aktywność enkefaliny w surowicy krwi. Przeciwlękowe efekty obu środków były podobne, ale Selank wykazywał również działanie przeciwuczuleniowe i psychostymulujące. Badanie kliniczno-biologiczne wykazało, że pacjenci z GAD i neurastenią mieli obniżony poziom tau(1/2)leu-enkefaliny, co korelowało z czasem trwania choroby, nasileniem objawów związanych z lękiem i astenią oraz zaburzeniami autonomicznymi. Wzrost tego parametru i silniejsze dodatnie korelacje z poziomem lęku obserwowano podczas leczenia Selankiem glównie u pacjentów z GAD.

2. Wpływ na pamięć i procesy uczenia

W doświadczeniu na szczurach zbadano wpływ Selanka na procesy uczenia się, pamięci oraz metabolizm serotoniny. Zwierzęta trenowaną z udziałem nagrody w postaci pożywienia w 30 próbach dziennie. Po 10 próbie wstrzykiwano 300 mcg/kg masy ciała lub sól fizjologiczną. 30 minut poźniej kontynuowano odtworzenie odruchu warunkowego z nagrodą w posac pożywienia. Retencja była badana 24h, 7 dni oraz 30 dni po podaniu. Pojedyczne wstrzyknięcie Selanka aktywowało metabolizm 5-HT w podwzgórzu i ogonowej części mózgu w czasie od 30 minut do 2 godzin. Ustalono również, że Selank indukuje wzrost powstawania nowych śladów pamięciowych w ciagu 30 dni. Badanie to dostarcza bezpośrednich dowodów, że podanie Selanku podczas fazy konsolidacji, może usprawniać procesy przechowywania pamięci. Nootropowa aktywność wynika prawdopodobnie z wpływu na poziom serotoniny i jej metabolitów.

3. Właściwości regenerujące

Zbadano wpływ Selanka na stężenie serotoniny i noradrenaliny  oraz zachowanie dorosłych szczurów narażonych na niedotlenienie w ciągu 14-16 dni ciąży. Okazało się, że wstrzyknięcie Selanka w dawce 300 mg/kg masy ciała zwiększyło 2-3 krotnie (p<0,01) uwagę sensoryczną, 1,5-krotnie polepszyło zdolność uczenia się (p<0,01), znormalizowało aktywność eksploracyjną w badaniu na otwartym polu oraz znormalizowalo aktywność układu serotoninergicznego i noradrenergicznego w mózgu. Dane te wskazują, że Selank może zrekompensować długotrwały wpływ niedotlenienia przedporodowego na integrującą aktywność mózgu i poziom monoamin.
W badaniu na szczurach, którym w pierwszych 3-ech dniach życia podawano 6-hydroksydopaminę (neurotoksyna wybiórczo uszkadzająca neurony katecholaminergiczne i ich końcówki) monitorowano wpływ Selanka na pamięć, koncentrację uwagi oraz bodźce zmysłowe o różnej modalności. Dawki rzędu 300mcg/kg przywracały procesy poznawcze zaburzone przez chroniczne hamowanie układu katecholaminergicznego mózgu. 

4. Potenjał immunomodulujący

Eksperymenty in vitro ujawniły, że Selank w stężeniu 10-7 M całkowicie tłumił ekspresję genu IL-6 kri obwodowej u pacjentów z depresją, nie wpływając w żaden sposób u zdrowych osób zgrupy kontrolnej. W tym samym czasie zaobserwowano znaczny wzrost (p<0,05) stężenia IL-6 w hodowli komórek krwi obwodowej w obecności Selanku. Odnotowano również zmiany równowagi cytokin Th1/Th2 in vivo w surowicy pacjentów z uogólnionymi zaburzeniami lękowymi i neurastenią, którzy przyjmowali Selankprze 14 dni. Dynamika tych zmian miała znaczącą, odwrotną zależność korelacyjną. Efekty regulujące cytokiny ujawnione wbadaniu sugerują, że Selank może być stosowany jako immunomodulator u pacjentów zaburzeniami lękowymi i astenicznymi. Dodatkowo, adaptogenne właściwości Selanka mogą być korzystne u osób starszych i osób narażonych na stresory środowiskowe w profilaktyce chorób zakaźnych.

Więcej na temat produktu można przeczytać na blogu: https://nootropy.pl/2016/03/11/selank-przeciwlekowy-peptyd/

Powyższe badania mają charakter typowo informacyjny oraz były wykonawane z udziałem róznych partii substancji, innych niż dostępny w ofercie sklepu. Dlatego tez nie można ich traktować jako wiarygodne źródło informacji na temat produktu dostępnego w naszej sprzedaży oraz sugestię co do jego spożywania. Informacje zawarte w opisach nie są zatwierdzone przez GIF, GIS oraz EFSA i nie mają na celu leczenia, diagnozowania lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Literatura cytowana

1.Narkevich VB, Kudrin VS, Klodt PM, Pokrovskiĭ AA, Kozlovskaia MM, Maĭskiĭ AI, Raevskiĭ KS."Effects of heptapeptide selank on the content of monoamines and their metabolites in the brain of BALB/C and C57Bl/6 mice: a comparative study"; Eksp Klin Farmakol. 2008 Sep-Oct;71(5):8-12.
2.Semenova TP, kozlovskiĭ II, Zakharova NM, Kozlovskaia MM. "Comparison of the effects of selank and tuftsin on the metabolism of serotonin in the brain of rats pretreated with PCPA"; Eksp Klin Farmakol. 2009 Jul-Aug;72(4):6-8.
3.Tatiana Pavlovna Semenova, M M Kozlovskaia, A V Zuĭkov, L A Andreeva "Selank-induced normalizing effects on the integrative brain activity and biogenic amine level disorders due to antenatal hypoxia" Neuroscience and Behavioral Physiology
4.Sarkisova KIu, Kozlovskiĭ II, Kozlovskaia MM. "Effects of heptapeptide selank on genetically-based and situation-provoked symptoms of depression in behavior in WAG/Rij and Wistar rats, and in BALB/c mice"; Zh Vyssh Nerv Deiat Im I P Pavlova. 2008 Mar-Apr;58(2):226-37.
5.Uchakina ON, Uchakin PN, Miasoedov NF, Andreeva LA, Shcherbenko VE, Mezentseva MV, Gabaeva MV, Sokolov OIu, Zozulia AA, Ershov FI." Immunomodulatory effects of selank in patients with anxiety-asthenic disorders"; Zh Nevrol Psikhiatr Im S S Korsakova. 2008;108(5):71-5.
6. Zozulia AA, Neznamov GG, Siuniakov TS, Kost NV, Gabaeva MV, Sokolov OIu, "Efficacy and possible mechanisms of action of a new peptide anxiolytic selank in the therapy of generalized anxiety disorders and neurasthenia" Zh Nevrol Psikhiatr Im S S Korsakova. 2008;108(4):38-48.
7.Tatiana Pavlovna Semenova, I I Kozlovskiĭ, N M Zakharova, M M Kozlovskaia "Experimental optimization of learning and memory processes by selank"; August 2010 · Eksperimental'naia i klinicheskaia farmakologiia
8.Tatiana Pavlovna Semenova, M M Kozlovskaya, A V Zuikov, L A Andreeva "Use of Selank to correct measures of integrative brain activity and biogenic amine levels in adult rats resulting from Antenatal Hypoxia" February 2008 · Neuroscience and Behavioral Physiology
9.Tatiana Pavlovna Semenova, M M Kozlovskaya, N M Zakharova, A V Zuikov "Effect of selank on cognitive processes after damage inflicted to the cerebral catecholamine system during early ontogeny" December 2007 · Bulletin of Experimental Biology and Medicine · Impact Factor: 0.36
10. http://nootropy.pl/2016/03/11/selank-przeciwlekowy-peptyd/
DISCLAIMER

Ten produkt nie jest suplementem diety na terenie Polski. Informacje zawarte w opisach nie są zatwierdzone przez GIF, GIS oraz EFSA i nie mają na celu leczenia, diagnozowania lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Cytowane badania naukowe nie mogą być uważane za jednoznaczne z uwagi na ich ograniczony charakter i nie muszą ujawniać pełnego spektrum działania substancji.

Opinie klientów zawarte w kartach produktów nie są opiniami ekstrakty.com oraz nie mogą być uznawane za zalecenia do ich stosowania. Ekstrakty.com nie bierze odpowiedzialności za informacje w nich zawarte.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą podczas stosowania nowego środka nootropowego. Obsługujemy tylko osoby pełnoletnie i nie bierzemy odpowiedzialności za niewłaściwe stosowanie zakupionych produktów.

Dokładamy wszelkich starań by opis właściwości, działanie, dawkowanie, zastosowanie produktów oraz cena były wykonane możliwie rzetelnie i precyzyjnie. Nasz sklep to nie apteka, dzięki czemu masz prawo do zwrotu nieotwartego produktu bez podania przyczyny w ciągu 30 dni.

Ocena 
5

selank to jest to

brałęm juz wszystko , i polecam selank gdyz ma najmocniejsze działanie. bardzo uspokaja i pobudza mozg do myslenia

  • 4 z 4 osób uważa że ta opinia jest pomocna.

Napisz opinię !

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wstecz
Konto
Zamknij