Informujemy, iż nasz sklep używa plików cookie. Korzystając z niego, akceptują Państwo regulamin.

Sunifiram (DM-235)

55,00 zł
Netto
W magazynie!
Waga :

Ocena :  

4 opinii

Sunifiram (DM-235)

Sunifiram, czyli „DM-235”, to eksperymentalna substancja, która została pierwotnie opracowana w celu leczenia objawów pogorszenia funkcji poznawczych u pacjentów z chorobą Alzheimera.

Niektóre bardzo wstępne ustalenia z badań na zwierzętach mogą sugerować, że sunifiram może mieć interesujący potencjalny wpływ na uczenie się, pamięć, wrażliwość na ból i nie tylko – jednak nigdy nie został naukowo ani medycznie przetestowany na ludziach.

Nazwa IUPAC: 1-benzoilo-4-propanoilopiperazyna

Synonimy: DM-235, Sunifiram DM 235

Nr CAS: 314728-85-3

Jako oferujący sunifiram sklep zaznaczamy, że jest to produkt nie do spożycia przez ludzi. 

SUNIFIRAM DZIAŁANIE

Niektóre wstępne badania sugerują, że sunifiram działa prawdopodobnie na wiele różnych celów w organizmie i mózgu.

Niektóre z możliwych mechanizmów działania sunifiramu DM 235 o których do ​​tej pory wspominano, obejmują:

1. Może stymulować uwalnianie acetylocholiny: według kilku wczesnych badań na myszach, sunifiram przeciwdziała skutkom skopolaminy, leku, o którym wiadomo, że blokuje uwalnianie neuroprzekaźnika acetylocholiny. Odkrycia te skłoniły niektórych badaczy do zasugerowania, że ​​jednym z głównych efektów sunifiramu może być zwiększenie aktywności acetylocholiny w całym mózgu.

2. Może blokować receptory AMPA: podobnie, inne badanie na zwierzętach na myszach wykazało, że sunifiram przeciwdziała efektom innych leków eksperymentalnych, o których sądzi się, że hamują aktywność receptorów AMPA, które odgrywają główną rolę w stymulowaniu plastyczności synaps.

3. Może aktywować receptory glutaminianu NMDA: według dwóch badań przeprowadzonych na komórkach i żywych myszach, sunifiram może również promować uwalnianie pobudzającego neuroprzekaźnika glutaminianu. To z kolei może zwiększyć aktywność receptorów NMDA, z którymi wiąże się glutaminian w celu stymulacji plastyczności synaps.

3. Może wpływać na zużycie energii komórkowej: mózg w dużym stopniu opiera się na glukozie, aby zasilać swoje komórki, która jest dostarczana do neuronów przez czerwone krwinki. Według jednego z badań komórkowych, sunifiram przeciwdziała hamowaniu transportu glukozy przez błony komórkowe, powodowanemu przez inny lek zwany fenobarbitalem. Może to sugerować, że niektóre potencjalne skutki sunifiramu mogą wynikać ze zdolności wpływania na sposób, w jaki komórki otrzymują i wykorzystują energię. Jednak efekt ten może być złożony: na przykład autorzy tego badania podali, że sunifiram może zwiększać wychwyt glukozy przy niższych dawkach, ale w rzeczywistości zmniejsza go przy wyższych dawkach.

BADANIA NAUKOWE NA TEMAT SUNIFIRAMU

1. Może wpływać na pamięć

Chociaż nie przeprowadzono odpowiednich badań na populacjach ludzkich, niektóre bardzo wstępne ustalenia z badań na zwierzętach mogą sugerować, że sunifiram może mieć potencjalny wpływ na pamięć.

Na przykład w dwóch badaniach na myszach na myszach stwierdzono, że sunifiram przeciwdziała niektórym zaburzeniom pamięci (amnezji) wywołanym przez inne leki, w tym skopolaminę, klonidynę, baklofen i mekamylaminę.

Ponadto inne badanie na zwierzętach wykazało, że sunifiram może wpływać na proces zwany długoterminowym wzmocnieniem (LTP), który odnosi się do wzmocnienia indywidualnych połączeń synaptycznych między neuronami. LTP jest jednym z głównych mechanizmów zaangażowanych w plastyczność synaps i uważa się, że odgrywa szczególnie ważną rolę w zdolności do pozyskiwania, kodowania i przechowywania nowych wspomnień.

Według tego badania na zwierzętach, upośledzenie pamięci wywołane chirurgicznie i zmniejszone długoterminowe wzmocnienie zostały częściowo odwrócone, gdy myszy były leczone sunifiramem.

Jednak nawet poza faktem, że efekty te były zgłaszane tylko w modelach zwierzęcych, istnieje również inne poważne ograniczenie, na które należy zwrócić uwagę w tych badaniach: zaobserwowano, że pamięć została „poprawiona” dopiero po tym, jak została już osłabiona przez inne czynniki, takie jak jak inne leki lub zabiegi chirurgiczne. Innymi słowy, badania te nie dostarczają żadnych bezpośrednich dowodów na to, że sunifiram faktycznie wpływa na pamięć u zdrowych zwierząt z „normalnymi” lub „nienaruszonymi” zdolnościami poznawczymi.

2. Może wpływać na naukę

Podobnie niektóre inne bardzo wczesne badania mogą sugerować, że sunifiram może potencjalnie mieć pewien wpływ na uczenie się – chociaż po raz kolejny efekty te zostały zgłoszone tylko w badaniach na zwierzętach, bez odpowiednich badań na ludziach. Ponadto w niektórych badaniach uzupełniających nie udało się nawet powtórzyć niektórych wcześniejszych ustaleń, co potencjalnie rodzi pytania o to, jak solidne mogą być te wstępne raporty.

Według jednego z badań na zwierzętach, małe dawki sunifiramu (0,01 mg na 1 kg masy ciała) nieznacznie zwiększały tempo, w jakim myszy uczyły się unikać wstrząsów (przy użyciu zadania behawioralnego zwanego testem biernego unikania)

W innym badaniu na zwierzętach stwierdzono, że znacznie wyższa dawka sunifiramu (0,1 mg / kg) zwiększa tempo, w jakim szczury nauczyły się rozpoznawać partnerów społecznych po krótkich interakcjach (przy użyciu zadania behawioralnego zwanego testem uczenia się społecznego). Jednak autorzy innego badania na zwierzętach stwierdzili, że nie byli w stanie wykryć żadnego wpływu sunifiramu na zdolność uczenia się szczurów.

Biorąc pod uwagę sprzeczne wyniki – a także brak jakichkolwiek odpowiednich badań na ludziach – rzekomy wpływ sunifiramu na uczenie się należy traktować z dużym przymrużeniem oka, dopóki nie będzie dostępnych znacznie więcej danych naukowych.

3. Może wpływać na wrażliwość na ból

Wstępne wyniki badań na jednym zwierzęciu mogą sugerować, że sunifiram może mieć potencjalny wpływ na wrażliwość na ból. W tym badaniu autorzy przetestowali wpływ sunifiramu na reakcję myszy na ból związany z ciepłem. Przetestowali wielokrotne dawki sunifiramu i opisali łagodne działanie przeciwbólowe „średniej” dawki sunifiramu (0,01 mg / kg). Przetestowali również niższe i wyższe dawki, co do których stwierdzono, że mają znacznie słabsze efekty.

4. Może wpływać na czujność lub sen

Wreszcie, niektóre wstępne badania na zwierzętach wykazały, że sunifiram może mieć pewien wpływ na sen – i zachowania związane z czuwaniem.

Według tego badania przeprowadzonego na myszach, sunifiram DM 235 częściowo przeciwdziała nasennym efektom innego leku zwanego pentobarbitalem. Podczas gdy myszy nadal doświadczały snu wywołanego lekiem z pentobarbitalu, grupa myszy sunifiramu podobno wykazała skrócenie całkowitego czasu snu. Autorzy badania sugerują, że może to wskazywać na rodzaj „energetyzującego” działania sunifiramu, chociaż nie przeprowadzono innych dalszych badań potwierdzających te wstępne ustalenia.

Dodatkowo, badanie to ma podobne ograniczenie, jak niektóre z innych badań już opisanych powyżej – mianowicie, wykazało tylko efekt w odpowiedzi na interferencję z innym lekiem, co niekoniecznie oznacza, że ​​miałby podobne skutki w „normalnych” warunkach na zwierzęta zdrowe.

Powyższe badania mają charakter typowo informacyjny oraz były wykonawane z udziałem różnych partii substancji, innych niż dostępny w ofercie sklepu. Dlatego też nie można ich traktować jako wiarygodne źródło informacji na temat produktu dostępnego w naszej sprzedaży oraz sugestię co do jego spożywania. Informacje zawarte w opisach nie są zatwierdzone przez GIF, GIS oraz EFSA i nie mają na celu leczenia, diagnozowania lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

SUNIFIRAM DZIAŁANIE NIEPOŻĄDANE

Niektórzy badacze spekulowali, że ponieważ sunifiram DM 235 wydaje się strukturalnie podobny do rodziny racetamów na poziomie chemicznym lub molekularnym, ogólny profil bezpieczeństwa i ryzyka sunifiramu może być nieco podobny do tych substancji. Jednak te spekulacje są całkowicie teoretyczne i nie można ich przyjmować za pewnik – zwłaszcza w świetle faktu, że substancje, które są niezwykle podobne na poziomie molekularnym, często mogą nadal mieć bardzo różne skutki.

W dwóch badaniach na zwierzętach, w których stosowano szczególnie duże dawki sunifiramu u myszy, nie stwierdzono żadnych widocznych na zewnątrz behawioralnych objawów działań niepożądanych. Jednak te wstępne ustalenia nie są w żaden sposób wystarczające do sformułowania jakichkolwiek solidnych naukowych wniosków na temat potencjalnej toksyczności lub możliwych skutków ubocznych sunifiramu u zdrowych ludzi.

Niektóre ze skutków ubocznych zgłaszanych przez użytkowników obejmują:

  • nudności
  • bóle głowy
  • niepokój
  • bezsenność
  • brain fog („mgła mózgowa”)

Powyższe badania mają charakter typowo informacyjny oraz były wykonawane z udziałem różnych partii substancji, innych niż dostępny w ofercie sklepu. Dlatego też nie można ich traktować jako wiarygodne źródło informacji na temat produktu dostępnego w naszej sprzedaży oraz sugestię co do jego spożywania. Informacje zawarte w opisach nie są zatwierdzone przez GIF, GIS oraz EFSA i nie mają na celu leczenia, diagnozowania lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

DISCLAIMER

Ten produkt nie jest suplementem diety na terenie Polski. Informacje zawarte w opisach nie są zatwierdzone przez GIF, GIS oraz EFSA i nie mają na celu leczenia, diagnozowania lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Cytowane badania naukowe nie mogą być uważane za jednoznaczne z uwagi na ich ograniczony charakter i nie muszą ujawniać pełnego spektrum działania substancji sunifiram. Opinie klientów zawarte w kartach produktów nie są opiniami ekstrakty.com oraz nie mogą być uznawane za zalecenia do ich stosowania. Ekstrakty.com nie bierze odpowiedzialności za informacje w nich zawarte.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą podczas stosowania nowego środka nootropowego. Obsługujemy tylko osoby pełnoletnie i nie bierzemy odpowiedzialności za niewłaściwe stosowanie zakupionych produktów.

Dokładamy wszelkich starań by opis właściwości substancji sunifiram – działanie, dawkowanie, zastosowanie oraz cena był wykonany możliwie rzetelnie i precyzyjnie. Nasz sklep to nie apteka, dzięki czemu masz prawo do zwrotu nieotwartego produktu bez podania przyczyny w ciągu 30 dni.

 

Ocena 
5

dobry sunifiram

działa jak powinien ,czyli mocno , ostrożność w dawkowaniu OBOWIĄZKOWA ,nic na oko to naprawdę silna substancja ,nie miksować z inymi stymulantami ,polecam sunifiram od Allchemy zdecydowanie

Ocena 
5

Coś nie działa

Kupiłem w grudniu 2022 Sunifiram 5g. Nie zauważam żadnego działania, przy różny dawkach: 5, 10, 15mg. Nic :( Czy ten środek ma prawo w ogóle nie działać, czy tutaj sprzedawany może być "rozcieńczony"?

Ocena 
5

Jeden z lepszych środków nootropowych

Niestety aktualna cena Suniframu podskoczyła o około 150% od ceny po której go kupowałem wcześniej, sama substancja jest bardzo wydajna i daje całkiem fajnego boosta poprzez motywację.

Ocena 
5

najlepszy nootrop

Wg mnie jeden z najskuteczniejszych nootropow, ktory świetnie łączy się z innymi produktami z rodziny racetamów. Moje ulubione połączenie: noopept + fasoracetam. W dodatku tani i wydajny.

  • 3 z 4 osób uważa że ta opinia jest pomocna.

Napisz opinię !

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wstecz
Konto
Zamknij