Informujemy, iż nasz sklep używa plików cookie. Korzystając z niego, akceptują Państwo regulamin.

Hovenia dulcis ekstrakt 98% dihydromyricetin 10g

67,00 zł
Netto

Ocena :  

0 opinii

Hovenia dulcis ekstrakt 98% dihydromyricetin 10g

HOVENIA - CO TO JEST?

Hovenia dulcis (H. dulcis, bardziej znana jako japońskie drzewo rodzynkowe) to drzewo owocowe z rodziny Rhamnaceae, które od dawna jest cenione przez praktyków medycyny wschodniej.

Dojrzałe owoce są jadalne na surowo lub gotowane i mają smak gruszki. Po wyschnięciu wyglądają jak rodzynki. Owoce są słodkie i można je stosować do cukierków lub jako substytut miodu. Można go również przerobić na sok lub poddać fermentacji, aby zrobić wino i ocet.

H. dulcis pochodzi z Japonii, Chin, Korei Północnej i Korei Południowej, a także rośnie naturalnie w lasach Tajlandii i Wietnamu Północnego. Dziś jest uprawiany na całym świecie.

KOMPOZYCJA

- Dihydroflawonole zwane Hovenitins (I, II i III) 

- Dihydroflawonol Dihydromyricetin, znany również jako Ampelopsin i podobny do mirycetyny, również znajduje się w tej roślinie 

- Saponiny steroidowe zwane Hovenidulciosides (A1,A2,B1,B2)

- Laricetrin

- Gallocatechin, jedna z katechin zielonej herbaty 

- Głównym składnikiem aktywnym jest zwykle reklamowana dihydromyricetyna, chociaż wydaje się, że Hovenitin I ma podobne działanie przeciwalkoholowe.

POTENCJALNE KORZYŚCI - BADANIA NAUKOWE

1. Łagodzi skutki alkoholu

H. dulcis był od dawna stosowany w tradycyjnej medycynie koreańskiej i chińskiej w celu złagodzenia zatrucia po nadmiernym piciu. Szczegółowe badanie, opublikowane w 1999 roku, wykazało, że obniża on poziom alkoholu we krwi myszy. Sugeruje to, że H. dulcis może pomóc ludziom w szybszym i wydajniejszym metabolizowaniu alkoholu, co może potencjalnie złagodzić zarówno pijaństwo, jak i kaca.

Inne badanie, opublikowane w 1997 roku w japońskim czasopiśmie medycznym Trusted Source, wykazało, że H. dulcis zapobiega rozluźnieniu mięśni wywołanemu przez alkohol u szczurów. Sugeruje to, że można by go wykorzystać do walki z brakiem koordynacji, często związanym z pijaństwem.

Nie ma badań nad wpływem H. dulcis na ludzi, ale jedzenie owoców wydaje się być bezpieczne.

2. Zapobiega uszkodzeniom wątroby związanym z alkoholem

H. dulcis i inne leki ziołowe są od setek lat stosowane w medycynie chińskiej w leczeniu chorób wątroby. Badania dostarczają naukowych dowodów, że to naprawdę działa u myszy:

Badania przeprowadzone w 2012 roku przez Trusted Source wykazały, że sok i sfermentowany ocet wyprodukowany z H. dulcis znacznie zmniejszyły uszkodzenia wątroby u myszy związane z alkoholem. Sugeruje to, że dodanie H. dulcis do diety może pomóc w ochronie wątroby.

Badanie Trusted Source z 2010 roku wykazało również, że dawka H. dulcis może chronić myszy przed uszkodzeniem wątroby związanym z alkoholem. Naukowcy zauważyli również wzrost enzymów przeciwutleniających wspomagających metabolizm alkoholu.

3. Wsparcie terapii zapalenia wątroby typu C

Badanie z 2007 roku, opublikowane w American Journal of Chinese Medicine, wykazało, że H. dulcis może zapobiegać uszkodzeniom wątroby spowodowanym zapaleniem wątroby typu C. W badaniu przyjrzano się wpływowi H. dulcis na myszy zakażone wirusem zapalenia wątroby typu C i stwierdzono zmniejszone poziomy zwłóknienia i martwicy wątroba.

Jednak w przypadku nowych leków przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu C Ty i Twój lekarz możecie rozważyć inne, bardziej oparte na dowodach i prawdopodobnie bezpieczniejsze sposoby leczenia zapalenia wątroby typu C.

4. Pozytywny wpływ na kaca

Wiele osób ma kaca po wypiciu aż do stanu odurzenia. Dokładna przyczyna kaca nie jest znana, chociaż najprawdopodobniej jest kilka czynników.

Zazwyczaj kac zaczyna się, gdy stężenie alkoholu we krwi zaczyna spadać. Twój kac osiąga szczyt, gdy poziom alkoholu we krwi osiąga zero. Dla wielu ludzi ten szczyt kaca pojawia się mniej więcej w momencie, gdy budzą się rano.

Dwa enzymy - dehydrogenaza alkoholowa (ADH) i dehydrogenaza aldehydu octowego (ALDH) - pomagają organizmowi w rozkładaniu alkoholu. Badanie z 1999 roku sugeruje, że H. dulcis zwiększa aktywność tych enzymów, co oznacza, że ​​może pomóc w szybszym metabolizowaniu alkoholu. Teoretycznie im szybciej poziom alkoholu we krwi osiągnie zero, tym szybciej może minąć kac.

Badanie z 2017 roku wykazało, że osoby, które spożyły wyciąg z H. dulcis, odczuwały mniejszy ból głowy, zawroty głowy, nudności i osłabienie kaca niż osoby, które go nie przyjmowały.

Jednak istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do kaca, na który H. dulcis nie miałby wpływu. Obejmuje to niski poziom cukru we krwi, odwodnienie i rozstrój żołądkowo-jelitowy.

5. Wsparcie terapii zespółu odstawienia alkoholu

Niektórzy uważają, że kac jest częściowo spowodowany czymś w rodzaju mini-odstawienia alkoholu. Jednak dla osób z alkoholizmem zespół odstawienia alkoholu jest poważnym, a nawet zagrażającym życiu stanem. Obecnie nie ma leków na receptę bez znaczących skutków ubocznych, które można by zastosować w leczeniu odstawienia alkoholu.

ResearchTrusted Source opublikowane w 2012 roku sugeruje, że dihydromyricetyna, pochodna H. dulcis, może leczyć zespół odstawienia alkoholu. Badania przeprowadzone na szczurach wykazały zmniejszenie objawów odstawienia, w tym lęku, tolerancji i drgawek. Szczury przyjmujące dihydromyricetynę również rzadziej dobrowolnie spożywały alkohol, co sugeruje, że może ona również zmniejszać apetyt na alkohol.

DIHYDROMYRICETYNA - MECHANIZM DZIAŁANIA

Głównym celem DHM jest praca z Twoim ciałem, aby zminimalizować negatywne skutki ostrego spożycia alkoholu.

Podczas picia Twój mózg ciężko pracuje, aby przeciwdziałać obecnemu alkoholowi. Spożywany alkohol łączy się z receptorami GABA, powodując, że mózg myśli, że w twoim systemie jest więcej GABA niż zwykle. Ponieważ mózg uważa, że ​​jest więcej GABA niż potrzeba, sam wytwarza mniej GABA. Z powodu tej reakcji, następnego ranka, kiedy alkohol opuści organizm, możesz doświadczyć efektu odbicia, który może powodować niepokój, trudności w zasypianiu i problemy z koncentracją.

DHM zapewnia, że ​​alkohol wpływa na receptory GABA w mózgu w jak najmniejszym stopniu, więc ta reakcja nie występuje i nie odczuwasz efektu odbicia ani objawów kaca następnego dnia.

Dihydromyricetyna również ciężko pracuje, aby wesprzeć wątrobę w jak najszybszym rozkładaniu toksycznego chemicznego aldehydu octowego. Kiedy spożywasz alkohol, organizm rozkłada go na mniejsze chemikalia, aż wszystkie produkty uboczne zostaną całkowicie wyeliminowane. Jednak jedna z tych substancji chemicznych nazywa się aldehydem octowym i może być 20 razy bardziej toksyczna niż alkohol. Wysoki poziom aldehydu octowego w twoim systemie może spowodować kilka nieprzyjemnych objawów i nasilenie objawów kaca następnego dnia. Gdy twoje ciało zostanie zalane aldehydem octowym, twoja wątroba może pracować tylko tak szybko, aby się go pozbyć. Jednak DHM pomaga organizmowi szybciej rozkładać aldehyd octowy, dzięki czemu można jeszcze szybciej wrócić do normy.

INTERAKCJE Z WĄTROBĄ I ALKOHOLEM

1. Metabolizm alkoholu

Podawany szczurom wodny ekstrakt z owoców i nasion Hovenia w ilości 487,8 +/- 14 mg / kg masy ciała z alkoholem w ilości 3 g / kg był w stanie obniżyć stężenie krążącego alkoholu, gdy podawano go 30 minut przed, 30 minut po lub równocześnie; wykazał największą skuteczność, gdy był przyjmowany 30 minut wcześniej. [9] 2 godziny po spożyciu alkoholu, poziom alkoholu kontrolnego (tylko etanol) osiągnął 29 nM, podczas gdy Hovenia przed załadowaniem zmniejszył go do 5 nM i jednoczesne spożycie do 13 nM. [9] Te efekty obniżające poziom krwi zostały powtórzone u szczurów (osiągając supresję 40% alkoholu i 37% aldehydu octowego) oraz u ludzi, gdzie etanolowy ekstrakt z Hovenia (0,125 g / kg) 20 minut przed spożyciem alkoholu w dawce 0,3 g / kg był w stanie obniżyć poziom alkoholu i aldehydu octowego w ślinie i obniżyć poziom alkoholu w wydychanym powietrzu z 1,72 mg / L-1 do 0,24 mg / L-2 lub do 14% poziomów kontrolnych. 

W połączeniu ze szczurami Hovenia nie wydawała się znacząco wpływać na mierzone enzymy wątrobowe u szczurów (GOT, GPT) ani w sposób korzystny (redukujący), ani zaostrzający. 

Etanol jest metabolizowany do pierwszego metabolitu (aldehydu octowego) przez enzym ADH, który jest następnie przekształcany w kwas octowy przez enzym ALDH. Oba te enzymy ulegają zmniejszeniu po doustnym spożyciu alkoholu, a Hovenia była również w stanie złagodzić spadek aktywności ADH i ALDH obserwowany po spożyciu alkoholu tylko wtedy, gdy Hovenia została przyjęta 30 minut przed alkoholem, ale nie przy jednoczesnym spożyciu lub 30 minut po etanol [9] W tym badaniu owoce Mori Albae, a także nasiona Alpiniae Katsumadai i Dolichorus były w stanie osłabić redukcję ADH i ALDH we wszystkich trzech punktach czasowych.

2. Wpływ ochronny

Wydaje się, że metanolowy ekstrakt z Hovenia chroni wątrobę szczurów i myszy przed urazami wywołanymi przez CCl4, jak również mieszanina galaktozaminy / lipopolisacharydu, dwie metody stosowane do wywoływania uszkodzenia wątroby w warunkach doświadczalnych; może to być spowodowane zawartością dihydomyricetyny. W późniejszym badaniu badającym mechanizmy szypułki (łodygi) Hovenia stwierdzono, że doustne dawki ekstraktu 100, 350 i 600 mg / kg były w stanie zapewnić ochronę przed alkoholem, zmniejszając wzrost enzymów wątrobowych (AST, ALT) , przy czym 100 mg / kg znacznie zmniejsza poziomy, ale nie przed piciem, a zarówno 350, jak i 600 mg / kg redukuje AST i ALT do poziomów nie różniących się znacząco od kontroli. Wyższa dawka, 600 mg / kg masy ciała, nie różniła się znacząco od aktywnej kontroli bifendanu w dawce 150 mg / kg. 

Ten metanolowy ekstrakt (stężona dihydromyricetyna) z Hovenia również wykazywał właściwości przeciwutleniające, co oceniono za pomocą TBARS (peroksydacja lipidów) chelatacji jonów żelazawych (chelatowanie minerałów) i wymiatania rodników ponadtlenkowych [13] oraz produktu fermentacji wahadeł (około 4,4-5,8 mg / kg fenoli ogółem) podawany 2 godziny przed etanolem codziennie przez 6 tygodni był w stanie zapobiec tworzeniu się stłuszczenia wątroby i znacząco obniżyć poziomy ALT, AST i y-GT w stosunku do grupy etanolowej (tak, że nie różniły się one znacząco od grupy kontrolnej ). W badaniu tym odnotowano również normalizację stężenia triglicerydów w surowicy i glutationu wątrobowego, dysmutazy ponadtlenkowej i katalizy związanej z octem Hovenia dulcis i ekstraktami wodnymi, chociaż poziomy enzymów przeciwutleniających były nadal niższe niż kontrola bezetanolowa, a badanie histologiczne wątroby sugeruje nie była to pełna ochrona, a jedynie pewien stopień ochronnych efektów. Podobne działanie ochronne na enzymy wątrobowe i histologię zaobserwowano w przypadku ostrego przeciążenia etanolem u myszy przy zastosowaniu ekstraktu Hovenia 100, 350 i 600 mg / kg masy ciała.

Powyższe badania mają charakter typowo informacyjny oraz były wykonawane z udziałem róznych ekstraktów, innych niż dostępny w ofercie sklepu. Dlatego też nie można ich traktować jako wiarygodne źródło informacji na temat produktu dostępnego w naszej sprzedaży oraz sugestię co do jego spożywania. Informacje zawarte w opisach nie są zatwierdzone przez GIF, GIS oraz EFSA i nie mają na celu leczenia, diagnozowania lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

PRZED CZY PO WYPICIU?

Przyjmowanie Dihydromyricetyny naprawdę zależy od tego, co próbujesz osiągnąć. Na przykład naukowcy odkryli, że przyjęcie stosunkowo dużej dawki przed wypiciem zmniejszyło poziom krążącego we krwi alkoholu o 55%. Jednak dla większości ludzi zalecamy przyjęcie go natychmiast po wypiciu, co działa bardzo dobrze, aby zmniejszyć objawy kaca zwykle odczuwalne następnego dnia. Przyjmowanie DHM po wypiciu alkoholu zatrzymuje również efekt odbicia GABA, który często budzi Cię w środku nocy lub wywołuje niepokój następnego dnia.

Zasadniczo DHM przyjmowany natychmiast po spożyciu alkoholu oznacza, że negatywne skutki alkoholu zostaną zmniejszone.

CZY NA PEWNO DZIAŁA?

Tak. Istnieje wiele dowodów naukowych potwierdzających skuteczność dihydromyricetyny zarówno w celu zmniejszenia zatrucia, jak i zmniejszenia skutków kaca i wspomagania wątroby. Pytanie naprawdę brzmi, w jakiej dawce działa najlepiej? W związku z tym odpowiedź jest nieco inna i różni się w zależności od:

- Liczba wypitych napojów alkoholowych

- Zawartość alkoholu w spożytych napojach

- Jak szybko pijesz

- Czy jadłeś czy nie

Zależy to również od tego, co chcesz osiągnąć dzięki DHM, ponieważ zmniejszenie zatrucia wymaga znacznie wyższych dawek niż po spożyciu, aby wyeliminować kaca.

DHM - KORZYŚCI

Nie bez powodu ten składnik był używany w Azji od tysięcy lat. Możesz myśleć o trudnym do wymówienia Dihydromyricetynie jako o potędze użytecznych i zdrowych korzyści.

Korzyści DHM mogą obejmować takie rzeczy, jak:

- Minimalizuje zatrucie alkoholem i zwiększa szybkość, z jaką organizm rozkłada alkohol

- Zmniejsza uszkodzenia wątroby wywołane alkoholem i zapewnia wsparcie dla wątroby

- Eliminuje objawy kaca następnego dnia

- Wspomaga organizm w szybszym niż normalnie metabolizowaniu toksycznego aldehydu octowego z alkoholu

- Zwiększa prawdopodobieństwo lepszej koordynacji podczas picia alkoholu i zmniejsza niewyraźną mowę

- Eliminuje efekt odbicia widoczny po wypiciu

CZY DHM ZAPOBIEGA UPIJANIU SIĘ?

Nie całkiem. DHM zmniejszy wpływ alkoholu na centralny układ nerwowy (poprzez regulację w dół transmisji GABA), co oznacza, że możesz być bardziej skoordynowany i rzadziej mieć niewyraźną mowę, jeśli zażywasz Dihydromyricetin podczas spożywania alkoholu.

Nie oznacza to jednak, że możesz pić alkohol i unikać upijania się.

CZY DHM WPŁYWA NA SZYBKOŚĆ TRZEŹWIENIA?

Teoretycznie tak. Dawki obniżające zawartość alkoholu w krwiobiegu muszą być stosunkowo duże - na poziomie 3 g + dla ludzi - a mimo to nie będziesz bezpiecznie prowadzić pojazdu bez względu na wszystko, a robienie tego byłoby nielegalne.

Duże dawki suplementu rzeczywiście sprawią, że poczujesz się mniej pijany, ale nie jest pewne, czy dzieje się tak dlatego, że samo działanie antyalkoholowe jest wystarczająco silne, czy też dodatkowa redukcja neuroprzekaźnika GABA zapewnia efekt addytywny.

CZY DHM WYWOŁUJE NIEPOKÓJ?

Nie. Sposób, w jaki Ampelopsin współdziała z układem GABAergicznym, prowadzi ludzi do błędnego myślenia, że ​​może on wywoływać lub pogarszać niepokój, ale nie jest to częste.

Dihydromyricetyna nie obniża bezkrytycznie GABA w mózgu (neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za utratę funkcji motorycznych i zahamowanie - a także za przyczynę utraty przytomności), ale osłabia wysokie poziomy, działając jako częściowy agonista. Subtelne działanie DHM na GABA faktycznie zapobiega efektowi odbicia, który nasila niepokój i kortyzol, przez co, ponieważ alkohol wprowadza tak dużo GABA do mózgu, organizm przestaje wytwarzać własne. Kiedy wysoki poziom wywołany napojem zanika, w organizmie pozostaje bardzo mało i to właśnie powoduje niepokój po wypiciu.

Dihydromyricetyna zapobiega temu prawie całkowicie eliminując efekt odbicia widoczny po wypiciu. Jest to również przyczyna wczesnego wstawania i niemożności ponownego zasypiania po nocnym wyjściu. Wzrost poziomu kortyzolu, którego doświadcza wielu z nas jako część efektu odbicia, obudzi nas i uniemożliwi powrót do snu, DHM zapobiega temu i pozwala na wspaniały sen nawet po upojeniu się.

DAWKOWANIE

300-4 000 mg

Jak wspomniano powyżej, ustalenie, ile DHM należy dawkować, wymaga trochę przemyśleń, ale jest stosunkowo łatwe. Istnieją dwa główne powody, dla których należy przyjmować Dihydromyricetin i oba wymagają nieco innych dawek. Poniższe zalecenia opierają się wyłącznie na anegdotycznych badaniach, ponieważ konwersja z modeli szczurów jest zawodna, ale na szczęście DHM jest regularnie przyjmowane przez wiele tysięcy ludzi, więc możemy dość dokładnie określić, ile jest potrzebne. Jak zawsze w przypadku suplementów - zwłaszcza pigułek na kaca - zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zażyciem czegokolwiek, zwłaszcza w połączeniu z alkoholem.

Przed wypiciem (w celu zmniejszenia zatrucia): 2g +

Po wypiciu (aby zapobiec kacowi): 100 mg na napój

* gdzie 1 drink odpowiada mniej więcej 2 jednostkom

SKUTKI UBOCZNE

Wydaje się, że istnieje niewiele, jeśli w ogóle, zagrożeń związanych z H. dulcis.

Badanie z 2017 roku, Trusted Source w magazynie Pharmacognosy, oceniało możliwość interakcji H. dulcis z innymi lekami. Naukowcy nie stwierdzili możliwości interakcji lekowych z H. dulcis, co oznacza, że powinien on być bezpieczny dla osób przyjmujących leki na receptę i dostępne bez recepty. Jednak testy te przeprowadzono przy użyciu sprzętu laboratoryjnego, a nie na ludziach lub zwierzętach.

Badanie z 2010 r., Zaufane źródło H. dulcis u myszy wykazało, że w trakcie 14-dniowej obserwacji żadna z myszy nie wykazała objawów toksycznych skutków ubocznych po podaniu dawki H. dulcis.

DISCLAIMER

Ten produkt nie jest suplementem diety na terenie Polski. Informacje zawarte w opisach nie są zatwierdzone przez GIF, GIS oraz EFSA i nie mają na celu leczenia, diagnozowania lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Cytowane badania naukowe nie mogą być uważane za jednoznaczne z uwagi na ich ograniczony charakter i nie muszą ujawniać pełnego spektrum działania substancji.

Opinie klientów zawarte w kartach produktów nie są opiniami ekstrakty.com oraz nie mogą być uznawane za zalecenia do ich stosowania. Ekstrakty.com nie bierze odpowiedzialności za informacje w nich zawarte.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą podczas stosowania nowego środka nootropowego. Obsługujemy tylko osoby pełnoletnie i nie bierzemy odpowiedzialności za niewłaściwe stosowanie zakupionych produktów.

Dokładamy wszelkich starań by opis właściwości, działanie, dawkowanie, zastosowanie produktów oraz cena były wykonane możliwie rzetelnie i precyzyjnie. Nasz sklep to nie apteka, dzięki czemu masz prawo do zwrotu nieotwartego produktu bez podania przyczyny w ciągu 30 dni.

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wstecz
Konto
Zamknij